טלמונים לחינה | טלמון מרוקאי

טלמון מרוקאי או "טלמון לחינה" היא למעשה אותה כורסה שעליה יושבים החתן והכלה ביום חגיגות החינה. למעשה ולמראית עין זו כורסה, יפה, מרופדת שנבדלת משאר המושבים אולם בפועל יש לה משמעות גדולה הרבה יותר. טלמונים לחינה מהווים את הסמל והמוטיב המרכזי בדומה לאוהל המרוקאי. מסורת זו נשמרת מימים עברו. צוות שריתה סולטנה מעצבים לכם את האירוע עם טלמונים מפוארים ומרשימים במגוון גדול של עיצובים וסגנונות.

חינה

פנייה מהירה

טלמון - כס המלכות

הסיבה שבגינה חוגגים חינה לזוג הצעיר אינה רק עוד סיבה למסיבה. המקור של החינה טבוע במנהג העתיק ובמסורת של העדה. במקורות לא הייתה דרך להודיע לכולם כי הנערה הופכת לאשת איש וכעת היא אסורה לאחרים, מה גם שבימים עברו לא היה פייסבוק או וואטסאפ על מנת להודיע. המקום בו כולם נפגשו לרוב היו במקווה הציבורי או באירועים שונים. לאחר שהודיעו לכולם על האירוע המתקרב היו מציבים אוהל מרוקאי, שולחנות עמוסים כול טוב וכמובן טלמונים לחינה היו גולת הכותרת ומוכרים בזכות היופי והפאר שלהם.

ספה זה לא טלמון מרוקאי

למי שאינו מכיר, חינה היא מהאירועים המוכרים ביותר במיוחד בשנים האחרונות. ומכל החינות של כל העדות, חינה מרוקאית היא המוכרת ביותר. הפאר וההדר של האירוע שכוללים תלבושות ססגוניות, מאכלים כיד המלך ועיצוב האולם ברוב פאר והדר יוצרים את החוויה של אותם ימים במרוקו כאשר הכלה והחתן היו ישובים על טלמון מפואר במרכז החגיגה וכל בני הכפר היו באים ומברכים אותם לימים טובים, הצלחה, שפע ושגשוג. אל אלנו להתבלבל, טלמון זו לא ספה אלא כס מלכות שמהווה סמל מסורתי ומנהג שבו היו הזוג הצעיר הופכים למלך ומלכה ליום אחד. אותו מושב מלכות היה סמל מרכזי שהיווה מוטיב מרכזי בכל אירוע.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות